Ziele na kraterze - wydanie z opracowaniem i streszczeniem (książka)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: GREG0366
  • Producent: GREG KRAKOW
  • Kod producenta: 9788375178654
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 24h-48h

  • Historia ceny
  • 22,99 zł

Pełna nazwa: Ziele na kraterze
Autor:
Melchior Wańkowicz

Opis produktu:
Wydanie Ziela na kraterze kompletne bez skrótów i cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora - bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych. W tym wydaniu znajdziesz naukowe omówienie, ułatwiające pracę z tekstem, pozwalające na pełne zrozumienie przedstawionych wydarzeń i kontekstu społeczno-historycznego oraz usystematyzowanie wiadomości o Autorze i jego rodzinie przedstawionej na kartach utworu.
Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych książek autorstwa Melchiora Wańkowicza - Ziele na kraterze. Utwór ten jest literackim zapisem historii rodziny autora na tle czasów, w jakich przyszło jej żyć.
Pisarz prezentuje barwne, ciekawe, pełne niespodzianek dwudziestolecie międzywojenne, będące swoistym zderzeniem polskiej tradycji z nowoczesnością i postępem, ale też trudne i niebezpieczne czasy drugiej wojny światowej i powstania warszawskiego, które odcisnęło tragiczne piętno na rodzinie Wańkowiczów. Bohaterowie to postacie żywe, wielowymiarowe, nakreślone bez prób idealizacji.
Teraz po raz pierwszy powieść dostępna z naukowym omówieniem, ułatwiającym wychwycenie wszystkich walorów literackich i językowych utworu, a także pozwalającym łatwiej zrozumieć zaprezentowaną historię i jej tło społeczne, historyczne i kulturowe, tak istotne dla możliwości docenienia artyzmu i wieloaspektowości Ziela na kraterze. Jest to wydanie kompletne, bez cięć w treści, w pełni zgodne z oryginalnym tekstem autora – bez późniejszych zmian i poprawek redakcyjnych.
Polecamy w szczególności uczniom, ale także wszystkim miłośnikom twórczości Melchiora Wańkowicza.

Informacje o wydaniu:
Data wydania: 2020
Wydawnictwo: Greg Krakow
Kategoria: Lektury
Liczba stron: 408
Wymiary: 14x20
Typ wydawnictwa: książka
Oprawa: miękka
Kod EAN: 9788375178654
Kod ISBN: 978-83-7517-865-4