Harry Potter i kamień Filozoficzny OT - wersja ilustrowana (książka)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: MROP0295
  • Producent: MEDIA RODZINA
  • Kod producenta: 9788380081185
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 24h-48h

  • Historia ceny
  • 59,00 zł

Pełna nazwa: Harry Potter i kamień Filozoficzny
Autor:
J.K. Rowling

Opis produktu:
„Harry Potter i Kamień Filozoficzny – wyd. ilustrowane” – pierwszy tom serii przygód młodego czarodzieja w edycji ilustrowanej.
Po kilkunastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” ukazało się ilustrowane wydanie opowieści o najsłynniejszym czarodzieju świata z ponad 100 ilustracjami, w twardej oprawie i większym formacie. Autorem grafik jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogłem zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii „Harry Potter”. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałem zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling” – powiedział Kay. Autor szaty graficznej zdradził, że każdej ilustracji nie mógł poświęcić więcej niż kilka dni. Stworzył ich bowiem ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony, na przykład, wzorował na własnej siostrzenicy!
Polscy czytelnicy znają już Jima Kaya – ilustrował wydaną w 2013 roku książkę Patricka Nessa „Siedem minut po północy”.

Seria Harry Potter– opowieść o sierocie i podrzutku. Chłopiec od niemowlęcia wychowywany był bowiem przez ciotkę i wuja. Krewni traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; natomiast jedyną pamiątką z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi?
Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę – niewidkę. Nigdy by też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldemortem. Piękna opowieść o przyjaźni i odwadze.

Informacje o wydaniu:
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: Dla młodzieży
Liczba stron: 256
Wymiary: 23x27
Typ wydawnictwa: książka
Oprawa: twarda
Kod EAN: 9788380081185
Kod ISBN: 978-83-8008-118-5