Detektywi na kółkach: Skrzynia władcy piorunów (książka)

  • 29,90 zł

Pełna nazwa: Detektywi na kółkach: Skrzynia władcy piorunów
Autor:
Marcin Kozioł

Opis produktu:
Kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków.
Julia, śliczna czternastolatka, pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”), nie przeszkadza jej to jednak uczestniczyć w tropieniu przestępców, wręcz przeciwnie – często to ona wpada na trop, świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry. W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater: pies Julii, przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt, który… pamięta swoje poprzednie wcielenia
Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej, w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce oparte są na faktach.

Informacje o wydaniu:
Data wydania: 2017
Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
Kategoria: Lektury
Liczba stron: 248
Wymiary: 14x20
Typ wydawnictwa: książka
Oprawa: miękka
Kod EAN: 9788380971301
Kod ISBN: 978-83-8097-130-1