Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Tajemnica diamentów (książka)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: GRA5-N30
  • Producent: ZAKAMARKI
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 48h
  • 22,90 zł

Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.

Pełna nazwa: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica diamentów
Autor:
 Martin Widmark

Opis produktu:
Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai. Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Informacje o wydaniu:
Data wydania: 2008-10-17
Wydawnictwo: Zakamarki
Kategoria: Dla dzieci
Liczba stron: 76
Wymiary: 15x21,5
Typ wydawnictwa: książka
Oprawa: twarda
Kod EAN: 9788360963418
Kod ISBN: 978-83-6096-341-8